Moskitiery...

 
  Sezon letni oprócz zalet (takich jak słońce, ciepło, czy też wakacje lub zasłużony urlop) ma kilka niezaprzeczalnych wad. Jedną z bardziej uciążliwych są komary i ogólnie wszelkie owady, które nie pozwalają otworzyć okna i wpuścić świeżego powietrza np. przed i w czasie snu. Moskitiery są idealnym zabezpieczeniem przed wszelkiej maści robactwem próbującym się dostać do domu w celu dręczenia jego mieszkańców. Szczególnie polecamy taką ochronę osobom mieszkającym blisko lasów i zbiorników wodnych.

  Moskitiera jest to po prostu siatka o drobnych oczkach standardowo osadzona w ramce. W zależności od miejsca montażu w naszej ofercie posiadamy różne typy moskitier. Moskitiery montowane są po zewnętrznej stronie okna. Wszelkie ramki, prowadnice czy też kasetki dostępne są w różnych kolorach w tym także w kolorach drewnopodobnych.

  Podstawowy rodzaj moskitiery to wspomniana wcześniej siateczka osadzona w ramce i zakładana za pomocą wyprofilowanych blaszek za profil okienny. Podstawowe zalety tego systemu to oprócz niskiej ceny, całkowicie bezinwazyjny montaż, łatwy demontaż w celu np. czyszczenia lub schowania moskitiery na okres zimowy. Moskitierą tą stosujemy przeważnie do okien.

  Moskitiera drzwiowa to drugi typ moskitier. Mocowana poprzez przykręcenie do ramy drzwi lub okna zawiasów, na której zawieszona jest ramka wypełniona siatką oraz magnesu zapobiegającego samoczynne otwarcie. Mechanizm działania takiej siatki jest identyczny jak drzwi. Najczęściej stosuje się taką moskitierę w drzwiach balkonowych.

  Kolejny rodzaj moskitier to moskitiera rolowana. Do okna przymocowana jest kasetka z siatką nawiniętą na wałek oraz prowadnice. Moskitiera może być zwijana pionowo do góry, poziomo (na lewo, prawo lub obustronnie). System taki znajduje zastosowanie w oknach ale przede wszystkim w drzwiach tarasowych przesuwnych.

Po szczegóły serdecznie zapraszamy do naszej firmy...