Okna...

 
  Technologie okienne cały czas się zmieniają. Non stop wiele firm ulepsza i wprowadza nowe systemy związane z produkcją profili okiennych (PCV, aluminium, stal), szklenia, oraz okuć. W wyniku dużej różnorodności wspomnianych powyżej części składowych otrzymujemy szeroką ofertę gotowych produktów jakimi są okna. Czym się kierować przy wyborze? Okno przede wszystkim powinno się komponować od podstaw uwzględniając wszelkie szczegóły od profilu PCV zaczynając na klamkach kończąc.

  Podstawą każdego okna jest profil z jakiego jest wykonana rama oraz skrzydło. Jest wiele cech jakie charakteryzują konkretny system profili. Podstawowe wytyczne to ilość komór zapewniających termoizolacyjnośc, ilość zastosowanych uszczelek gumowych wpływających na szczelność okna, szerokość profilu, wzmocnienie stalowe wpływające na stabilność konstrukcji, odporność na zarysowanie, oraz walory estetyczne takie jak kształt skrzydła, kształt listwy przyszybowej, kolor.   Nasza firma w swoje ofercie bazuje na producentach wykorzystujących profile niemieckie.

  Drugi element to pakiet szklący. Każdy z producentów w swojej ofercie posiada różnorodne możliwości przeszklenia poczynając od szyby podstawowej, poprzez szyby barwione, o rożnej strukturze (szyby np. do łazienek), szyby o specjalnych wymaganiach (szyby bezpieczne, szkło hartowane, szyby antywłamaniowe np. P4), lustro weneckie, szyby przyciemnione. Szyby mogą występować jako pojedyncze przeszklenie oraz jako pakiet co wiąże się z lepszą izolacją całego okna (np. pakiet dwukomorowy).

  Trzeci element to okucie. Najważniejsza jest jakość okucia ponieważ od tego zależy jego trwałość i bezproblemowe działanie. Warto też zwrócić uwagę na opcje oferowane w standardzie jak i możliwości rozbudowy podstawowego okucia (mikrowentylacja, blokada obrotu klamki, zatrzask balkonowy, stopniowany uchył, okucie ukryte i inne).   Producenci okien z którymi współpracujemy operują przede wszystkim na okuciach WinkHaus oraz Roto.

Po szczegóły serdecznie zapraszamy do naszej firmy...